top of page

Regulaminy

Bezpieczeństwo naszych gości i naszych koni  jest dla nas bardzo ważne.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami Stajni.

Pamiętaj o zdrowiu swoim i sowich bliskich wybierając się na jazdę konną, bierz pod uwagę swoje predyspozycje i ograniczenia. 

Zwróć uwagę czy nie posiadasz przeciwwskazań do jazdy konnej.

 

 1. Jazdy konne odbywają się na ujeżdżalni i w terenie. Zajęcia nie odbywają się w nieodpowiednich warunkach pogodowych. Jazdy odbywają się we wszystkie dni tygodnia, jazdy w niedziele po wcześniejszym umówieniu się.

 2. Instruktor ocenia umiejętności jeździeckie jeźdźca i na tej podstawie dobiera dla niego odpowiedniego konia oraz podejmuje decyzję odnośnie rodzaju jazdy (lonża, para, jazda samodzielna na padoku, wyjazd w teren).

 3. Przebywając na terenie stajni PESTKA  i w czasie jazd należy przestrzegać poleceń instruktora i osób do tego wyznaczonych.

 4. Bez zezwolenia instruktora i osób do tego wyznaczonych nie wolno zbliżać się do koni, wchodzić na ujeżdżalnię, pastwiska i na wybiegi dla koni.

 5. Podczas wszystkich jazd należy stosować się do poleceń instruktora.

 6. Podczas jazd na ujeżdżalni i w terenie obowiązuje kask, toczek.

 7. Maksymalnie w czasie jazd może uczestniczyć 7 osób.

 8. Nie wolno biegać, krzyczeć przy koniach oraz robić gwałtownych ruchów płosząc konie . Przebywając na koniach należy pamiętać, że koń jest zwierzęciem płochliwym, oraz do końca nieprzewidywalnym.

 9. Zabrania się karmienia koni bez zgody instruktora oraz osób do tego wyznaczonych.

 10. Osoby umówione na jazdy samodzielne i wyjazdy w teren powinny stawić się w stajni 30 min przed wyznaczoną godziną jazdy w celu przygotowania konia do jazdy.

 11. Po skończonej jeździe, jeżeli jest to ostatnia jazda należy rozsiodłać konia, umyć wędzidło a sprzęt odłożyć w wyznaczone miejsce.

 12. Za umówioną jazdę pobierana jest zaliczka w wysokości 10zł, która nie zostanie zwrócona w przypadku nie stawienia się na jeździe, oraz nie odwołaniu  minimum dzień przed terminem jazdy.

 13. Odpłatność za jazdę naliczana jest z góry.

 14. Czas jazdy naliczany jest od zaplanowanej godziny jazdy, jeżeli jeździec się spóźni, jeździ określoną liczbę minut do końca zaplanowanej jazdy.

 15. Za każde nieposłuszeństwo względem instruktora, instruktor ma prawo  kazać zsiąść z konia. Jeździec uiszcza opłatę za całość zaplanowanej jazdy niezależnie od tego ile czasu siedział na koniu.

 16. Skargi proszę zgłaszać instruktorowi.

 17. Każda osoba umawiająca się na jazdę oświadcza, że zapoznała się z regulaminem Stajni PESTKA i w pełni go respektuje.


Zasady te zostały opracowane by w pełni zadbać o bezpieczeństwo jeźdźców i koni.

Życzymy miłej jazdy
Iwona Pikuła – właściciel stajni

Regulamin Stajni Pestka

bottom of page