top of page

Końska przygoda

Program edukacyjno-rekreacyjny dla grup zorganizowanych .

Inicjatywa  z czynnym udziałem wszystkich uczestników, pełen gier, zabaw, kontaktu ze wspaniałymi rumakami ze Stajni Pestka.

Jesteś opiekunem grupy, przebywasz w Mrzezynie lub okolicach i szukasz ciekawego spędzenia wolnego czasu, podczas którego nie tylko będziecie się dobrze bawić, ale i będziecie mieli kontakt ze zwierzętami, z dobrą dawką informacji i zabawy. To świetnie trafiłeś :D 

Nasza stajnia przygotowała program edukacyjno- rekreacyjny

podczas którego wszystkie wyżej wymienione cele osiągniesz.

Przybędziecie do stajni w której nasi instruktorzy pokażą ,

jaki jest koń i jak z nim przebywać by było bezpiecznie

i ciekawie. 

Program krok po kroku:

1. Omówienie zasad BHP, 

Krótko omówimy jakie zasady panują w stajni, co można

i nie można przy koniu, co konie lubią i czego nie, jak się

poruszać by sobie krzywdy nie zrobić.

2. Historyjki na temat koni - opowiemy o naszych koniach i o koniach ogólnie. Jakie to fajne zwierzaki, co lubią, jak je przekupić ;) ciekawostki na temat budowy i ich zachowania, i zdradzimy ich małe sekrety ale to cicho szaaaaa :)

3. Jestem Masztalerzem-  Może przygotujemy koniowi jego apartament na wieczorny wypoczynek, czyli  pokarzemy jak się ścieli koniowi w boksie by mógł wieczorem odpocząć po pracy. Co to jest siano, co to jest słoma, po co są trociny, i co z tego jest jadalne. Pasza treściwa- jak przygotować smaczną porcję do schrupania na kolację. a następnie pucowanko czyli to co jest najlepsze czyszczenie rumaków aaaaa cudownie ,  Jak wyglądają szczotki do czyszczenia konia, jak je prawidłowo używać, jak stać przy koniu podczas czyszczenia. Dotkniesz naszego futrzaka i zobaczysz , ze mimo imponującego wzrostu to delikatny i łasy na głaskanie futrzak. Czyszczenie to masaż, czas na poznanie sie i dogadanie. W trakcie przekupimy koniorka smakołykami by dalsza współpraca była płynna i przyjemna .

4. Przejażdżki - tak to jest to na co pewnie czekałeś, czas jaki spędzisz na grzbiecie konia po tych wyczerpujących teoriach i pracy :D Przejażdżki z elementami ćwiczeń tak by wykorzystać czas na koniu na maksymalne rozluźnienie ciała, zobaczysz jak koń swoim ruchem i sowim ciepłem świetnie wpływa na rozluźnienie, wszystkie problemy, spięcia, nerwy natychmiast spływają , a kto wie czy to nie będzie początek dalszej przygody jeździeckiej ( dwa okrążęnia)

5 Gry i zabawy - w trakcie gdy jedni jeżdżą inni się bawią - mamy przygotowane gry i zabawy jeździeckie, ( rzut podkową, wyścigi w workach, przeciąganie lonży, 2 strzały z łuku, )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program ma swoje cle, chcemy abyście :

- szanowali i dbali o powierzone zwierzaki, zobaczcie, że nie tylko jazda jest ważna,a le sam etap podejścia do zwierzaka, czyszczenia i przygotowywania do jazdy

- chcemy byście czerpali jak najwięcej z kontaktu z naturą, świat wirtualny nas otacza telefony, tablety, internet itd a w około tyle się dzieje - zauważcie co  może was ominąć i dajcie sie ponieść wolnemu czasowi na świeżym powietrzu przy kontakcie z zwierzętami

- poznajcie konie- zobaczcie jak na tak duże i silne zwierzęta są one bardzo łagodne, koń nie ocenia, nie krytykuje, chce tylko smakołyka i być wygłaskany. Nie bójcie się, dajcie się poznać i chciejcie poznać konie.

- dobra zabawa- to podstawa - pracując przy koniu, można się bawić i wygimnastykować, a jak to za mało to do tego postrzelaj z łuku, rzuć podkową, przeciągnij line lub oponę coś zawsze się znajdzie.

Ile trwa program?

Przybliżony czas programu 2 h - w zależności od wielkości  grupy może się wydłużyć lub skrócić - o szczegóły zapytaj przy zapisywaniu

Jaki Koszt ?

Koszt dla grupy - 30 zl osoba / wychowawcy bezpłatnie

Zapisy i informacje - 784413260 - Natalia - kierownik stajni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0613.JPG
DSC_0543.JPG
DSC_0501.JPG
DSC_0003 (1).JPG
DSC_0554 (1).JPG
bottom of page